Як економити електроенергію в побуті. Прості рекомендації

Способи економії електроенергії, що дозволяють вам домогтися істотного зниження її витрати, прості і численні. В цілому, економія енергії — найважливіше завдання людства, оскільки надлишок її в просторі шкодить не тільки гаманцях людей, але в першу чергу навколишньому середовищу: приклад тому — загальновідоме глобальне потепління. Які способи економії енергії обрати? Відповідаючи на це питання, ми розглянемо тут тільки шляхи економії електроенергії з упором на способи її заощадження і прилади (пристрої) для зменшення її споживання, доступні в побуті.

Як же можна добитися значної зрушення в зниженні витрат на горіння лампочок, роботу пилососів і холодильників, якщо обійтися без них не можна? Для економії електрики, для зменшення витрати звітних кіловат, які так легко витікають, є, по суті, тільки одна технологія, з якої самі собою випливають всі цінні методи: ваш мудрий і пильний підхід до цього найважливішого питання. На його-то основі написана наша стаття з простими і ефективними порадами. Ось вони:

1. Йдучи з кімнати, завжди гасіть світло. Ви можете робити це самі, а можете довірити датчикам руху — вони легко обійдуться без вас.

2. Активніше використовуйте «малий світ» — локальне освітлення у вигляді торшерів, бра і світлодіодним стрічки, безцінною для підсвічування зон вашого житла.

3. Світлодіодними лампами ви можете замінити всі морально застарілі джерела світла в будинку, перш за все — лампи розжарювання, якщо вони у вас ще є. Врахуйте, що на заміну всього однієї лампи ви заощадите до 300 грн в рік.

4. Слідкуйте за чистотою ваших вікон — бруд і пил на них краде до 35% відсотків освітленості, в боротьбі з чим ви змушені накручувати кіловати.

5. Світлий тон стін і меблів відображає левову частку падаючої на них світлової енергії, а темний — поглинає її основну частину. Враховуйте це в своїх господарських перевагах.

6. Дотримуйтесь економію в користуванні електроприладами: регулярно розморожувати холодильник при відсутності в ньому сістеми No Frost; не перевантажуйте пральну машину і використовуйте режим помірного нагрівання води в ній, якщо відсутня потреба в іншому; систематично очищайте кондиціонери від пилу; і т.д.

7. Купуйте нову побутову техніку, і перш за все ту, де застосовуються найдосконаліші технології енергозбереження.

8. Не залишайте наявну у вашому будинку техніку, будь то комп'ютери, мікрохвильовки або телевізори, в «сплячому» режимі — у середнього споживача він краде понад 200 кВт на рік. Користуйтеся таймерні електророзетками — вони не дозволять вам втрачати енергію, якщо з якоїсь причини ви забули відключити прилад.

9. Встановіть двохтарифний електролічильник.

10. Активно економте тепло в своєму будинку, чому є маса способів: установка енергоотражающіх жалюзі на вікна, використання інфрачервоного обігрівача замість традиційного, відключення бойлера від мережі при догляді з дому і по ночах; і т.д.

І останній, найцінніший рада, друзі: в справі економії електроенергії постійно проявляйте творчий підхід: він допоможе вам знайти сотню способів зберегти її, про які інші не здогадуються.